TROJAN VİRÜSÜ NASIL YAPILIR ? KENDİ ” TROJAN ” VİRÜSÜNÜZÜ YAPIN !

TROJAN VİRÜSÜNÜN NE OLDUĞUNU GEÇEN MAKALEMİZDE ÖĞRENMİŞTİK.HAYLA OKUMADIYSANIZ LÜTFEN BU YAZIYA GEÇMEDEN ÖNCE MAKALEMİZE BİR BAKINMANIZ GEREKTİĞİNİ ŞİDDET İLE ÖNERİYORUM.

KONUYA GEÇMEDEN ÖNCE ÇOK AYRINTIYA GİRMİYECEĞİMİ BELİRTMEK İSTERİM. KAFANIZIN KARIŞMAMASI İÇİN KISA ÖZET GEÇİCEĞİM.SİZİN KAFANIZA TAKILAN BİR KISIM OLURSA EĞER LÜTFEN YORUMLARDA BANA GERİ DÖNÜN.ÖZELLİKLE YORUMLARDA BELİRTMENİZİ İSTİYORUM ÇÜNKÜ HERKES GÖREBİLSİN HANGİ SORUNUN ÇÖZÜMÜ NEYMİŞ DİYE.

VİRÜS OLUŞTURMA ? NASIL VİRÜS YAPILIR ? VİRÜSLER NASIL YAKALANMAZ ?

SON BİR UYARIM İSE LÜTFEN KİMSE ÜZERİNDE DENEMEYİN 🙂 BİZİM BURADAKİ AMACIMIZ KÖTÜ NİYETLİ İNSANLARIN BUNLARI NASIL YAPIPDA SİZLERE ZARAR VEREBİLİYORLAR SEBEBİ İLE HAZIRLANMIŞ BİR MAKALEDİR – ATMACABİLİŞİM

ADIM 1 VİRÜSÜ OLUŞTURMA

Veil , TROJANLARI oluşturabileceğimiz hazır bir Framework ‘ dür.

nasıl indirilebileceği kısmı fotoğrafta da görüldüğü gibi;

  1. sudo apt-get -y install git ” yazacağız.
  2. git clone https://github.com/Veil-Framework/Veil.git ” yazıp yüklemek. Lütfen belirli bir klasöre girip oraya indirin sonra yerini kaybetmeyin veya karıştırmayın (misal ben opt klasörüne indirdim )
  3. Yükledik den sonra Veil ‘ in klasörüne girip config dosyasını gelip setup dosyasını çalıştırmak. Belirttiğim klasöre geldiyseniz şu kodu yapıştırın. ” ./config/setup.sh --force --silent ” Lütfen fotoğrafta ne yazıyorsa öyle yazın.
  4. Sıra geldi kuruluma bu işlem size ” Y/n ” diye bir şeyler soracak olursa ” y ” deyip geçin ve bu işlem biraz uzun sürebilir sabırlı olun.
  5. kurulum tamamladıktan sonra ” python3 Veil.py ” deyip açabiliriz.

ADIM 2 ANTİ-VİRÜSLERE YAKALANMAMAK

Framework ‘ u çalıştırdıktan sonra karşımıza gelen görüntü yan taraftadır.

Çok basit bir ara yüzü var ve kullanımı da çok basit. Tabi ki ben sizler için yine de anlatacağım.

Bizim işimiz Available Tools kısmındadır. işimiz 1. kısımdaki Evasion ( kaçınma ) bölümünde. Nedir bu kaçınma ? Bizlerin yaptıkları TROJAN virüslerinin anti-virüs programlarına yakalanmamalarını sağlıyor.

UZATMADAN !

Bahsettiğim kısma giriyoruz ( başına ” use ” koymamız gerekiyor. ) ” use 1 ” yazıp girdikten sonra listele deyip payloadlara bakıyoruz. ( ” list “).

Ve karşımıza yaklaşık 50 adet payloadlar çıkıyor. Bunlar farklı diller ile hazırlanmış TROJANLARDIR. SÜPER!

Şimdi gelelim herhangi birisini seçmeye ben yirminciyi seçeceğim. Sizler farklı birisini seçebilirsiniz.

Seçmem ile birlikte bana neler yapacağını listeledi. Bende bunlardan bazılarını değiştirmem lazım. Misal kendi ip adresimi girmem lazım ( NEDEN: çünkü kendim izleyeceğim için. ) ve boş bir port gireceğim ( bunu tamamen sallayabilirsiniz ). Bunları da yaptıktan sonra ben opsiyonel olarak sleep,processors kısımlarınıda değiştireceğim ( NEDEN: anti-virüs programlarına yakalanma riskimi azaltır. 2,3 falan yazabilirsiniz.) Ki yanında da yazıyor opsiyonel diye. Gerekli yerleri değiştirip , doldurduktan sonra ” generate ” yazıp işlemimize devam ediyoruz. ve bizden bir isim belirtmemizi isteyecek.

Ve bize nereye kaydettiğini gösterecektir. Öncelikle şunu demek istiyorum “ ya senin oluşturduğun .exe uzantılı bizimkisi neden .bat vs. ” diye sormak istersiniz diye düşünüyorum 🙂 bunun sebebi o 41 payload içerisinde seçtiğiniz TROJANLAR ile alakalı. Her TROJAN aynı işlevi görmez. Misal 13. Payload bir backdoor oluşturmaya yarar. Ama atıyorum 36. olan bir tür dosyaları silmeye yarayan TROJAN olabilir. Bu sebep ile aynı şeyler denk gelmeyince bana kızmayın. Hepsi çalışmaktadır.

EVET ŞUAN BİR KÖTÜ NİYETLİ TROJAN VİRÜS OLUŞTURMUŞ BULUNMAKTAYIZ !

SIRA GELSİN BU VİRÜSÜMÜZ HANGİ ANTİ-VİRÜS PROGRAMLARINA YAKALANIYOR ?

oluşturduğumuz virüsü kullanmadan önce bir bakalım hangi anti-virüs programlarını atlatabiliyoruz. Ben ilk başta ki web sitesinde deneyeceğim.

Bu site 35 adet anti-virüs programında denedi ve yarı yarıya yakalandığı söylüyor. Bu bizim için yeterli değilse , ya ben tüm anti-virüs programlarına yakalanmak istemiyorum diyor iseniz yukarıda belirttiğim şeyleri tekrar tekrar başka programlar ile deneyin.

Bu kısmı da halledip bitirdiğimize göre şimdi en eğlenceli kısma geldik.

Bunu sosyal mühendislik yaparak ilgili kişilere atabilirsiniz.

Daha sonra bu yaptığımız virüs programlarına nasıl ikon koyarız onu sizlere anlatacağım. O işlem biraz uzun süreceği için bu makale içinde anlatmayı doğru bulmadım. Lütfen takıldığınız kısımları yorumlarda belirtiniz.

siz değerli takipçilerimiz içinde bir video ile anlatmaya çalıştık.

4.982 thoughts on “TROJAN VİRÜSÜ NASIL YAPILIR ? KENDİ ” TROJAN ” VİRÜSÜNÜZÜ YAPIN !